ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: tato
pridané: 22-01-2006 8:50


" Povedz mi jeden priklad z historie, ked zakaz vyriesil problem... "

Mozem spomenut spustu zakazov od tych najzakladnejsich napr. v doprave zakaz vjazdu do jednosmernej ulice . Urcite predchadza problemom . Je pravda , ze sa porusuje a ze mnohokrat problemom nezabrani . Samozrejme je omnoho dolezitejsich zakazov , ktore sa tiez porusuju , ale to neznamena , ze ak by sme ich zrusili mame miesto nich lepsie riesenie .

") necitim sa byt moralne opravneny hovorit inym ludom, ako maju zit a co maju konat. Boh nam dal do daru slobodnu volu a len jej uplatnovanim mozeme duchovne rast. "

Mozno nevies , ale to sa deje aj dnes . Ci uz je to trestny cin suloze medzi pribuznymi , alebo je trestne mat pohlavny styk osobou mladsou ako 15 rokov . Nuz minimalne ako rodic (ak este nie si) budes musiet, alebo podla mna by si mal . Myslim si, ze to je nepochopenie zakazu . Ten nesluzi na obmedzeninasej slobodnej vole , ale ako dopravna znacka ktora nam pomaha bezpecne prist do ciela .


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group