ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: Hnus
autor: D
pridané: 22-01-2006 3:02


K prvemu odstavcu...ja tomu hovorim "vykonstruovanie si idealneho nepriatela". Nevyhnutny uvod do asi kazdeho Lukasovho clanku.

"Kym, alebo cim sa tvorcovia genialnej americkej ustavy inspirovali"
medzi inym napr. John Lockom...ale to je jedno, to usilie ktore vynalozili pri presadzovani ustavy federalisti proti podobnym kategorickym tvrdeniam podfarbenym podobnym ideovym zazemim, ake su namierene proti EU, hovori samo za seba. Dnes su hrdinovia, v mene ktorych sa odmieta kategoricky podobne usilie na inom kontinente. Zvlastne...

ten odstavec o indianoch som v rychlosti prehliadol.
Zvlastna logika, najprv sa pyta, ci bolo moralne nechat nieco hrstke divochov(kde je laska ku(prirodzenemu) vlastnictvu, na ktoru sa tak casto odvolava, "spolocensky konzervativec" a "ekonomicky liberal"). Nema potrebu ani len polemizovat nad otazkou, ktoru polozil, ani slovko v prospech odpovede ktoru nepriamo dal, ked hned v zapati spomenul "indianske provokacie". Zaroven redukuje problem inianov na maskare voci bielym, ktori chudaci tam vsetci prisli s indianmi spolunazivat v harmonii a bratskej laske. Vsetko jasne, dobry(nasi) zly(druhy) su ohraniceni. A tam kde hovori o Winetuovi by mal v prvom rade zacat hovorit za seba. Odkial mas Lukas hentie zavery, na com stoja?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group