ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

Hnus
autor: Braňo
pridané: 22-01-2006 2:24


Tie clanky zacinaju byt stereotypne a coraz horsie. Najprv zopar blabolov, argumentov prinajlepsom krcmovych, ktore sa potom idu vyvracat. Pomedzi argumenti opluvajuce najnovsi vykrik "antiamerikanizmus" sa vpletie zopar podobnych antinemeckych a antifrancuzskych (vseobecne antieuropskych) vykrikov, co uz v zaciatkoch vyvolava zmiesane pocity.

"Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú. Je to vraj len akýsi hamburger, zložený z lumpov, zbehnutých z celého sveta, uvarených v taviacom kotlíku, bez dlhšej histórie, kultúry a tradície, ktorý nemá čo poúčať starobylé a vznešené európske národy. "

Tymto sa autor posunul o priecku za toho najvacsieho slovenskeho sedlaka... Taketo grcy (samozrejme bez citovania) su Lukasovi zial vlastne...

"Je scestné hovoriť o „americkom zelenáčovi“, ktorý sa má čo učiť od „starobylej Európy". USA sú staršie ako väčšina súčasných európskych štátov. Kým Spojené štáty vznikli v roku 1776, napr. Slovenská republika vznikla až v roku 1993..."

Cize Europa nie je starobyla... Hm, dobreee. Tuto "scestnost" mozes aplikovat naozaj len v istom selektivnom redukovanom ponimani, samozrejme tak, aby ti vyhovovala Lukas.

Kym, alebo cim sa tvorcovia genialnej americkej ustavy inspirovali? Kulturou a vedomostami starobylej antarktidy?

Zda sa, ze antiamericky obludari posobia aj v Egypte, a siria famy o jeho starobylosti, pricom vznikol len tod nedavno. Odporna propaganda, no fuj...

Opat a znova sa opakuju heroicke ciny USA (uz v diskusii), ktore pomahaju k rozkvetu inych narodov (kde jasnym dokazom je J. Korea - mimochodom, toto je nieco podobne ako tvrdit, ze poskladana rubikova kocka je zlta) a na druhej strane stoja napr. odporni zabozruti (a samozrejme hispanci, cernosi, arabi, nekompatibilni indiani, no jednoducho vsetci okrem vyvolenych), ktorych zaujmom bolo hlavne obsadzovat, ako je uvedene v clanku. Boj dobra so zlom! Boj dobrosrdecnej altruistickej zahranicnej politiky USA voci zlu... Smiech cez slzy...

"Thomas W. Chitum v kontroverznej knihe Druhá občianska vojna dokonca načrtáva scenár, podoprený mnohými štatistikami a argumentmi, že časom by vďaka pozitívnej diskriminácii a benevolentnej imigračnej politike mohlo dôjsť k rozpadu Spojených štátov na tri etnické celky..."

Odkedy sa VOLNY POHYB OSOB premenoval na benevolentnu imigracnu politiku? A ako mozes spajat vony pohyb osob s niecim lavicovym? Ved to je pravicova agenda. Tebe ked nieco pasuje do demagogie Lukas, tak sa nehanbis spojit aj nemozne...

"Bolo morálne ospravedlniteľné nechať tento obrovský kontinent hŕstke divochov? Navyše dnes, keď naše vedomie o Indiánoch vytvára najmä Winnetou a Tanec s vlkmi sa zabúda na nevyprovokované zločiny Indiánov voči osadníkom. Týmito masakrami si Indiáni popudzovali verejnú mienku proti sebe a privolávali odplatu."

Toto uz je naozaj na zvracanie. Este sa ohanat revizionizmom. Ako Hitlera keby som pocuval... Naozaj nechutne...

PS: Pri tom tricku s OSN a bodoch cislo 1 - ked sa nieco deje volajte USA! a cislo 8 - o genocide; sa mi vzdy vynori z pamate ta koktava pani z nejakeho US departmentu, ako sa snazi ekvilibristicky vyhnut pouzitiu slovu genocida v pripade Rwandy a veto USA v Rade bezpecnosti o rezolucii umoznujucej zasiahnut proti tejto genocide.

Samozrejme i tieto kroky boli v zaujme rozkvetu africkeho naroda, a urcite sa najdu nejake kristove slova, ktore to dokazu... A zlyhala samozrejme OSN, nie jednotlive staty... to OSN, to nie my... Rozpravkovy svet...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group