ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: Fefe
pridané: 22-01-2006 1:30


tato:

"Nepamatam si presne cisla ,ale tusim to bolo 75 % krestanov a neviem ci 20 % ludi je za zakaz interupcii."

Bola otazka formulovana tak, ci som za zakaz interupcii, alebo ci ich odsudzujem? To je totiz dost dolezite: ja som krestan a interupcie ako take odsudzujem. Zaroven som ale proti ich plosnemu zakazu, pretoze:

a) som presvedceny o tom, ze zakazmi sa neda nikdy nic vyriesit. Povedz mi jeden priklad z historie, ked zakaz vyriesil problem...

b) necitim sa byt moralne opravneny hovorit inym ludom, ako maju zit a co maju konat. Boh nam dal do daru slobodnu volu a len jej uplatnovanim mozeme duchovne rast.

Nemozeme inym ludom zakazovat hresit, mozeme ich len presviedcat. Aj cesta hriechu je cestou, ktora moze viest k Bohu - nebolo azda nemalo svatych obratenymi hriesnikmi?

Presviedcanie je nelahka cesta, ktora neprinasa okamzite vysledky - ale tie vysledky, ktore (po dlhej dobe) prinesie, su pevne a trvale. Takto by sme mali pristupovat aj k problemu interupcii. A ja som optimista: statistiky vravia, ze ich pocet dlhodobo a stabilne klesa.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group