ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: D
pridané: 21-01-2006 19:37


Nie skor obrazom pychy to, ked ma niekto ambiciu tvrdit, ze vie lepsie ako ini, ako sa priblizit bohu, ze jeho si boh vybral, aby sa stal jeho hlasom i rukou na zemi?
Inak zase sa mi dostal do ruky novy cas pri vecery...pockaj...
"To je vrchol.Tehotnu finalistku ...., ktorej poslala ... do vily gynekologa, najviac zo vsetkeho zaujimalo, aky vplyv bude mat tehotenstvo na jej plet. O tom, ze by sa mala vzdat fajcenia a pitia alkoholu neuvazuje" atd. atd.
Zvazuje udajne interupciu a priklana sa k nej. Tak jej ju zakazme. Uz len fyziologicke podmienky nedokaze rastucemu plodu vytvorit, ohrozuje buduce dieta, hra ruletu s jeho zdravim, hovori mu "to"(To "to" hovori za vsetko, uz som kdesi pisal, ako sa na plod pozera milujuci rodic, bez ohladu na to, kde vidim ja fyzicky nie socialny pociatok zivota ludskej bytosti). Co ine, ako nechcena pritaz bude to dieta? To musi chciet naozaj velmi silny zaludok vynutit si narodenie dietata za tychto okolnosti a tejto matke. A to je pred ocami verejnosti, tlakom verejnosti a som presvedceny, ze uz len skupina zodpovednych rodicov, starych rodicov kruti hlavou...kolko z tych krestanov a "krestanov", ktori sa nestavaju proti potratom.
To s tym stastnym zivotom som nepochopil. Mas na mysli propagaciu urciteho zivotneho stylu?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group