ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: D
pridané: 21-01-2006 10:29


"Dovod" nenavisti je len malokedy identifikovatelny. Ked s takym clovekom zacnete diskutovat, skoncite pri predstave prihluplych americanov manipulovanych vlastnou vladou(ale dovolim si povedat, ze mierou sa v tomto nicim nelisia od Slovenska) alebo pri tom, ze nesuhlasia so zahrnanicnou politikou vlady ale vlastne proti vacsine jej obyvatelov nemaju nic a ked hovoria o "zlej amerike" tak je to len skratka pre toto.
Jednoducho sa ta skupinka neda jednoducho zovseobecnit.To je to mozno, co by ludia ako Sebej a Lukas "radi" videli. Nepriatel a este aky primitivny,
motiv pre "boj", ktory ich tak vnutorne naplnuje.(v niektorych pripadoch mozno naplna aj penazenky)
Ale potom tu je opacny pripad, ked niekto nekriticky prijima politiku inej vlady a je mi, jedno ci zo zistnych dovodov(postavil si na tom zivnost) alebo naivneho presvedcenia alebo rovno oboch ako Š. Casto spada na uroven tych krcmovych reci, hoci jeho prejav moze byt kuzelny.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group