ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

Lukas
autor: D
pridané: 20-01-2006 20:40


Spolocna identita tam zjavne je, kludne mozeme hovorit o narode. (Verim, ze lahko prijmes podobny zaver, ked sa ukaze, ze vacsina europanov o par rokov, aj ked toto zrejme nehrozi, bude zdielat spolocnu identitu aj na tejto urovni.)

"Najväčšou chybou bola asi sociálna politika prezidentov F. D. Roosevelta, J. F. Kennedyho "

Samozrejme, taky banalny fakt, ze islo symbolicky prave o dvoch prezidentov, pocas vlady ktorych sa urobili dva najvacsie skoky v prekonani segregacie si ucite len nahodou prehliadol.
Uz len tento fakt musel mat vplyv na "tradicne komunity", teda ludi postavenych v mnohych smeroch mimo spolocnost, ze ziskali o nieco lepsie vychodiska uplatnit sa v spolocnosti vedla bielych.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group