ISSN 1335-8715

12-01-2006   Jozef Filko   EUtópia   verzia pre tlač

Menová (ne)stabilita Eurozóny

Slovensko je už mesiac v systéme ERM II, ktorý možno označiť za čakáreň na prijatie eura. Ivan Mikloš i NBS jasajú. No je to skutočne dôvod na radosť? Nebol by systém navzájom si konkurujúcich súkromných mien lepšou alternatívou pre Európu i Slovensko? Ako by sa naša krajina mohla dopracovať k freebankingu?

Reakcia na príspevok

RE: Par otazok na uvod
autor: Jozef Filko
pridané: 16-01-2006 10:31


Ja by som tiez radsej prijal freebanking, ale momentalne vidim to ako velmi velmi nerealne, takze o tom prilis nepremyslam.
A dolozim ten jeden argument, a sice ze nulova inflacia alebo nedajboze deflacia je negativny jav. Inflacia napriklad pomaha zvysovat investicie, ide ale o to ako vznikla a aka je jej vyska. Naopak deflacia brani rastu ekonomiky. Americania znehodnotili dolar o 98% odkedy existuje FED, napriek tomu vsetci su z FEDu uplne hotovi. Tak ci onak napriek tomu znehodnoteniu, americka ekonomika rastie o 4,5% rocne. Nakoniec ved aj na libinst to urcite je.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group