ISSN 1335-8715

12-01-2006   Jozef Filko   EUtópia   verzia pre tlač

Menová (ne)stabilita Eurozóny

Slovensko je už mesiac v systéme ERM II, ktorý možno označiť za čakáreň na prijatie eura. Ivan Mikloš i NBS jasajú. No je to skutočne dôvod na radosť? Nebol by systém navzájom si konkurujúcich súkromných mien lepšou alternatívou pre Európu i Slovensko? Ako by sa naša krajina mohla dopracovať k freebankingu?

Reakcia na príspevok

RE: Par otazok na uvod
autor: libertarian
pridané: 16-01-2006 7:34


Je to na dlhu diskusiu. Zvladol som mozno vsetky clanky uvadzane v lib.inst.cz na tuto (a podobne) temu , a dosiel som k zaveru (podopriem ho aj autoritou - p. Simom z L.I. ) , ze cokolvek riadene statom je horsie ako riadene SKUTOCNYM trhom. A v takejto alternative nie je priestor pre narodnu banku, pre min.fin., pre "primeranu inflaciu" , pre .....
Argumenty, ze :

" niekto tie peniaze vydavat a starat sa o ne ; nemozes zakazt tlac penazi!!! ; Nulova inflacia nie je dobre riesenie; Cim mensi je menovy trh, tym tazsie je pravdepodobne drzat inflaciu na uzde; Pokial rast realnej mzdy, je vacsi ako inflacia, tak ju akceptujem "

- zasadne nesuhlasim. Na LI su kompletne argumenty.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group