ISSN 1335-8715

12-01-2006   Jozef Filko   EUtópia   verzia pre tlač

Menová (ne)stabilita Eurozóny

Slovensko je už mesiac v systéme ERM II, ktorý možno označiť za čakáreň na prijatie eura. Ivan Mikloš i NBS jasajú. No je to skutočne dôvod na radosť? Nebol by systém navzájom si konkurujúcich súkromných mien lepšou alternatívou pre Európu i Slovensko? Ako by sa naša krajina mohla dopracovať k freebankingu?

Reakcia na príspevok

RE: Akosi sa zabudlo
autor: PeterS
pridané: 15-01-2006 2:03


Suhlasim s D.
U susedov v Cesku sa zamysleli nad medialnou masazou ako prehrievanie ekonomiky, zvysene predvianocne nakupy, zadlzovanim obcanov a pod. a prisli k zaveru, ze aj totalne vianocne besnenie je prd voci inym financnym pohybom. Nakoniec vypadlo cislo 5% bohumilej vymeny. Zbytok su najme burzove a menove spekulacie.
Celkom ma to zaujalo, takze sa pokusam to tiez spocitat.
4 az 8000 mld dolarov sa da dolozit ako sede peniaze, takze pri definicii od D netreba zabudat aj na nelegalne obchody ako drogy, diamanty, zlato, ci ropa, ci aktivity z offshore na pobrezi v roznych fondoch. Nech uz je v offshore cokolvek, musi to ist na pobrezie, inak by to miestny stat okamzite zrusil.

(Svojim malym dielom prispievaju do balika i tucne provizky z privatizacie v SVE, ci peniazky, ktore sa z SVE doposial vyparili. Do 1998 odislo len z SK cez 600 mld. SKK, na provizkach od 1998 to bude 1 az 2 mld. SKK. Ked si to interpolujeme na Rusko dostaneme slusne peniaze. Nieco malo sa vie vratit, ale zbytok uz ostane na urovni spekulacii.)

Gro spekulacneho objemu vsak asi treba hladat v tzv. zaistovacich obchodoch (az do 16 000 mld usd denne ? sa mi zda).
Ked budem mat nejaky vysledok urcite sa podelim.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group