ISSN 1335-8715

29-04-2004   Peter Frišo   Komentáre   verzia pre tlač

Mýli sa Roman Joch?

Západná kultúra je v kríze, čo dnes vníma každý hlbšie zmýšľajúci človek. Táto kríza sa začala vtedy, keď sa vytratil človek, odcudzil sa a stal sa len inteligentnejším zvieraťom. Najprv napadla možnosť existencie transcendentných noriem, potom i existencie prirodzeného poriadku i samotnej prirodzenosti človeka.

Reakcia na príspevok

RE: Prave spektrum krizy
autor: Dewey
pridané: 11-05-2004 9:21


"1. nikoho som neurazal, naopak, "mierotvorcovia" sa radi ohanali pomenovaniami typu "vojnovi stvaci""

Ja som to adresoval zurnalistom a mladeznikom zurnalistom...ale OK.
Vojnovy stvaci - s tym som sa nestretol, ale ma to co do seba. Ten co zneuziva emocie ludi, vyraba vykonstruovane argumenty aby podnietil ludi pre suhlas s agresiou asi stvacom bude.

"2. bohuzial, mucenie je rozsirenie v kazdom armadnom (resp. policajnom) zbore sveta. dolezite je, ze oficialne americke spicky reagovali promptne (nejake tie vylucenia z armady apod.). Je Rumsfeldov pruser, ze to zatajil pred svojimi nadriadenymi."

Ale ved je dokazane, ze mucenie bolo sucastou vycviku, ze o nom vedela cela velitelska hierarchia. Minule som cital vyjadrenie, ze dostali nariadenie vypustit 8 z 10 extremne agresivnych technik. No to je skutocne dobra sprava pre nevinne civilne a vojenske obete v zajati, uz zostavaju len 2 extremne agresivne techniky. Podobne uspesne ukazky propagandy by sme snad nasli len pocas 2nd vojny.

"3. mas pravdu, zbrane sa nenasli, to vsak neznamena, ze tato vojna bola nemoralna."

Vojna bola hlavne nezakonna, to v prvom rade, suhlas verejnosti bol podnieteny lzami, inde takyto suhlas ani neexistoval(EU), ale dosledky tejto vojny sa zatial ukazuju ako ovela horsie ako Saddamov kruty rezim a to nemusime brat do uvahy ani one mucenia.

"kazdopadne bola medialne a diplomaticky zle zvladnuta."
Bola zvladnuta priam bravurne. Media, aspon tie zavisle ci uz v SK alebo USA boli na strane agresie. Bez lzi by "dopadli" este horsie, s nimi hrali vabank a do istej miery uspeli.

Ziadne provokacie, ak to takto chapes tak to mozeme nechat plavat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group