ISSN 1335-8715

29-04-2004   Peter Frišo   Komentáre   verzia pre tlač

Mýli sa Roman Joch?

Západná kultúra je v kríze, čo dnes vníma každý hlbšie zmýšľajúci človek. Táto kríza sa začala vtedy, keď sa vytratil človek, odcudzil sa a stal sa len inteligentnejším zvieraťom. Najprv napadla možnosť existencie transcendentných noriem, potom i existencie prirodzeného poriadku i samotnej prirodzenosti človeka.

Reakcia na príspevok

Filipovi a DEWEY-mu
autor: liberal
pridané: 11-05-2004 7:49


FILIP -
Katolicky fundamentalista – je v mojom chapani clovek, ktory FORMALNE znaky nabozenstva POVYSI nad obsah nabozenstva . Napr. ked navstevovanie kostola sa povysi nad to, ked clovek SLUSNE zije A tiez taky, ktory svoje osobne chutky , zamery, ciele ....... odovodnuje nabozenskymi dovodmi. Napriklad – ked KDH svoje nacionalne citenie zahrnulo do svojej „krestanskej“ politiky (v case rozbijania ČSR ).


DEWEY
Nechap moje slova ako osobny utok. Ja som iba plne akceptoval, ze si LAVICIAR SOCIALISTA , ktory nikdy NEPRIJME SLOBODU cloveka ako ZAKLADNY atribut spolocnosti. Pre teba je ROVNOST prijmov (aj rovnost v chudobe ) dolezitejsia, ako sloboda cloveka. Pokial libertarian chape rovnost iba ako rovnost PRED ZAKONOM, ty chces rovnost ABSOLUTNU - rovnake mzdy, rovnake porcie obeda, rovnaku vysku a vahu , rovnake prava zien, muzov, silnych, slabych, chorych, slepych, ......... Zial, slepy mikdy nemoze robit pilota, slaby nemoze robit policajta ani v bani, muz nikdy neporodi dieta.
A ja ta proste nehodlam presviedcat o opaku. Este ti nakoniec gratulujem – takych ako ty je vacsina. V SR aj v EU.
Ale pravda sa nemeria podla vacsiny.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group