ISSN 1335-8715

12-01-2006   Jozef Filko   EUtópia   verzia pre tlač

Menová (ne)stabilita Eurozóny

Slovensko je už mesiac v systéme ERM II, ktorý možno označiť za čakáreň na prijatie eura. Ivan Mikloš i NBS jasajú. No je to skutočne dôvod na radosť? Nebol by systém navzájom si konkurujúcich súkromných mien lepšou alternatívou pre Európu i Slovensko? Ako by sa naša krajina mohla dopracovať k freebankingu?

Reakcia na príspevok

Par otazok na uvod
autor: libertarian
pridané: 13-01-2006 11:30


Par otazok :

K tomu v celku dobremu clanku mam zopar otazok, ktore clanok kvoli kratkosti ani neotvoril, ale ktore su rozhodujuce :

I. Ak akceptujeme clenstvo v EU a tiez jej ekonomicko politicke zviazanie – tak je jednotna mena asi nevyhnutna. Otazka je – AK CEPTUJEME takuto EU ?

II. Mainstremova ekonomia povazuje za najlepsie, ak je ekonomicky zivot a ek.aktivity plne pod kontrolou statnych organov, narodnej banky, politikov. Otazka je AKCEPTUJEME tuto mainstremovu ekonomiu ?
" Nebol by systém navzájom si konkurujúcich súkromných mien lepšou alternatívou pre Európu i Slovensko?" Dobra otazka. Lenze mainstreemova ekonomia uz odpovedala, ze NIE !!!

III. Ak predpokladame NEZODPOVEDNU politiku centralnej europskej banky , mozme predpokladat, ze nasa centr.banka a nase minFin bude zodpovednejsie ?

IV. Znehodnocovanie meny v principe sposobuje centr.banka tlacenim novych penazi. Ak toto akceptujeme (co je pre mna samozrejme), tak ako ocakavat od centr. banky, ze bude „bojovat proti inflacii“ ?

V. Niektore , hlavne silne staty EU uz dlho NEDODRZUJU zasady spolocnej meny. Svoje vnutorne problemy tym prenasaju na ostatnych clenov eurozony. AKCEPTUJEME tento stav ??? Ak NIE (co by malo byt logicke) , PRECO VOBEC chceme vstupit do eurozony ???

Tieto, a mnohe dalsie otazky – a odpovede na ne- by mali byt zodpovedane ako prve, a celkom NAHLAS.

Vaznym zaujemcom o tuto temu doporucujem
http://libinst.c...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group