ISSN 1335-8715

29-04-2004   Peter Frišo   Komentáre   verzia pre tlač

Mýli sa Roman Joch?

Západná kultúra je v kríze, čo dnes vníma každý hlbšie zmýšľajúci človek. Táto kríza sa začala vtedy, keď sa vytratil človek, odcudzil sa a stal sa len inteligentnejším zvieraťom. Najprv napadla možnosť existencie transcendentných noriem, potom i existencie prirodzeného poriadku i samotnej prirodzenosti človeka.

Reakcia na príspevok

Prave spektrum krizy
autor: PeterS
pridané: 10-05-2004 6:11


Americká armáda potvrdila existenci ještě daleko strašnějších fotografií a videozáběrů
Vláda prezidenta Bushe se připravuje na zveřejnění dalších děsivých fotografií a videozáznamů z vězení Abu Ghraib. Obrazově je zdokumentováno, jak američtí vojáci souloží s jednou iráckou ženou, dále jak vojáci téměř ubili jednoho vězně k smrti a také znásilňování mladých iráckých chlapců iráckými strážemi ve vězení.
Vysocí američtí činitelé varovali, že nové fotografie, záběry a podrobnosti jsou ještě daleko víc šokující než ty, které už byly zveřejněny. NBC News také cituje vojenské činitele, kteří hovoří o tom, že na nových fotografiích jsou také američtí vojáci, kteří "jednají nevhodným způsobem s mrtvolou". NBC také informovala, že znásilňování mladých chlapců iráckými strážemi ve zvláštním oddělení ve vězení natáčeli američtí vojáci. Hovoří se také o tom, že existuje videozáznam zavraždění jednoho vězně.
Zpráívy o existenci dalších fotografií a videozáznamů kolují ve Washingtonu už celou řadu dní a v pátek je potvrdil Donald Rumsfeld, když uvedl, že jsou "sadistické, kruté a nelidské."
Investigativní novinář Seymour Hersh, který odhalil rozsah týrání a mučení vězňů, varoval minulý týden: "Bude to ještě mnohem horší. Tohle chování bylo velmi rozšířené. Existují videozáznamy činů, o nichž se ani nedá v celostátní televizi mluvit. Dělaly se tam určité věci mladým chlapcům."

Celkom by ma zaujimalo, ako tieto postupy rozsirovania demokratizacie a slobody niekto pripoji k duchu tunajsieho filozofovania ?!
Ledaze by si uz niekto vstupil do svedomia a uvedomil si, ze totalne naletel ideologom, ktori krasnymi recickami a za tucny dolarik ruzovou hmlou prikryvaju to, o co bande neocons naozaj ide.
Som zvedavy, ci ti, co si v mediach na vojne v Iraku vybudovali svoju zivnost a najme come-back z politickeho prepadliska sa aspon trosku zahanbia za svoje nezodpovedne taraniny.
PS. NY Times zo 7.5.04, volne povedane, ak dnesne ceny ropy, navyssie za 15 rokov neklesnu, tak sme prave dosiahli vrchol tazby.
http://www.fromthewilderness.com/free/ww3/050704_NYT_op_ed.htm...

Pani, pripravme sa na divoku jazdu spet do jaskyn. Posledne spravy:
Price of Oil Breaches $40 Mark
Gas Prices Breaching the $3.00/Gallon Mark in Some Areas
California May Declare First Gas Emergency in 15 Years
French Version of N.Y. Times Reports, "Towards a Petro-Apocalyspe"
Military Draft to be Expanded to Include All Men and Women, Ages 18-34
British Petroleum to Sell Off Half Of Its Petrochemical Business
Venezuela’s Oil Production Now in Permanent Decline
Major Russian Oil Company in Deep Trouble
Russia to Run Out of Oil in Six Years
OPEC Cuts Oil Production
Argentina Energy Crisis Threatens to Destabilize Region
Australia Facing Severe Crisis: Only Enough Oil for Five Years
http://www.lifeaftertheoilcrash.net/BreakingNews.htm...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group