ISSN 1335-8715

29-04-2004   Peter Friąo   Komentáre   verzia pre tlač

Mýli sa Roman Joch?

Západná kultúra je v kríze, čo dnes vníma kaľdý hlbąie zmýąµajúci človek. Táto kríza sa začala vtedy, keď sa vytratil človek, odcudzil sa a stal sa len inteligentnejąím zviera»om. Najprv napadla moľnos» existencie transcendentných noriem, potom i existencie prirodzeného poriadku i samotnej prirodzenosti človeka.

Reakcia na príspevok

RE: Petrovi S
autor: Koniec ropy, koniec slob. kapitalizmu?
pridané: 07-05-2004 9:52


Odkial ste vyhrabal tu konspiraciu? Nerozumiem. Len vas lavicovo - zdarma upozornujem na par faktov ohladom obeti stalinizmu... ale ako neskor pisete opet akesi cisla, je to prd platne.
Budete sa divit, ale mam uz roky na urcitu objektivnost svojich nazorov a preto investujem aj do protikonspiracnych kniziek ci clankov. A zvazujem. To co nakoniec poviem urcite preslo aspon takou vnutornou oponenturou, na aku mam cas a energiu. A verte, niektorym vyslovene zasadnym temam (skryta historia) venujem aj dva roky, nez sa otvorene priklonim k nejakemu nazoru.

Ale ine som chcel, mozno ste postrehli moj prispevok o rope. Narazil som na zaujimavy odstavcek. Nadpisal som ho: Koniec ropy, koniec slob. kapitalizmu? Myslim, ze to veeeelmi patri k tomu od reality odtrhnutemu filozofovaniu o ekonomike, snad vas to vrati trocha na zem.
Norsko je nyní třetím nebo čtvrtým největším vývozcem ropy a snaží se nynějších zisků zužitkovat co nejefektivněji pro budoucnost. Od roku 1995 se těžba ropy v Norsku už nezvyšuje, dosahuje pravidelně asi 2,5 milionů barelů ropy denně. Podle norských odborníků je velmi obtížné předpovědět, kdy začne množství ropy klesat. Norové se však rozhodli s ropou šetřit. Doufají, že jim zásoby vystačí ještě tak čtyřicet let. Na rozdíl od Británie, která své příjmy z těžby ropy utratila, Norové založili a vytvořili nyní obrovský investiční Norský ropný fond. Potíž je, že tento fond investuje do mezinárodních firem, které budou těžce postiženy, až začne světová těžba ropy klesat.
Mate predstavivost? Tak si predstavujte, kam to smeruje.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateµov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie ľiadnu zodpovednos».

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môľete da» vedie» e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske zdruľenie
Stránka pouľíva redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group