ISSN 1335-8715

29-04-2004   Peter Frišo   Komentáre   verzia pre tlač

Mýli sa Roman Joch?

Západná kultúra je v kríze, čo dnes vníma každý hlbšie zmýšľajúci človek. Táto kríza sa začala vtedy, keď sa vytratil človek, odcudzil sa a stal sa len inteligentnejším zvieraťom. Najprv napadla možnosť existencie transcendentných noriem, potom i existencie prirodzeného poriadku i samotnej prirodzenosti človeka.

Reakcia na príspevok

RE: Deweymu
autor: Peter Botev
pridané: 07-05-2004 3:16


"Ale teraz tu nejde o tento moment. Aj Saron je diabol v kozi, tanky, buldozeri, tazka bojova technika, stovky nevinnych obeti(na oboch stranach) - v ociach palestincanov je tym diablom on. Brutalita opatovana brutalitou aby prislo dalsie kolo este vacsej brutailty. Zacarovny kruh."

Takze si myslis,ze ak by boli zastavene bojove akcie zo strany Izraela,tak by prestali aj teroristicke utoky?

"Clovek,ktory posielal zeny a deti na smrt si aj smrt zasluzil."
"Tak, ako mozno ktorykolvek iny masovy vrah. Ale az po vyneseni pravoplatneho rozsudku."

Myslis si,ze by Palestincania povazovali izraelsky sud za regulerny?

"Ak by viedli vojnu, potom preco hovorime o terorizme? Ak v tejto vojne izreal neprihliada na civilne obyvatelstvo a pristupuje k nemu z pohladu kolektivizacie viny, masakre prebiehaju hlava nehlava, kde dolezity je len ciel a nikoho netrapia prostriedky a dosledky, preco by mal slabsi super v tomto "vojnovom" konflikte, stranit rovnako nasilia na civilnom obyvatelstve a okupnatoch(zidovsky osadnici a armada)?
Toto je podla mna velmi zly sposob uvazovania.Nemozeme poukazovat len na dosledky a prekladat ich svojskou intepretaciou pricin. Treba sa pozerat aj na priciny a tu treba poukazat na alternativne prostriedky oboch stran. Jednostranny obraz utocnik - spravodliva obrana je mylny."

Z pohladu Izraela a USA je boj s terorizmom vojnou,kedze nasadzuju do akcii armady. Teroristicke skupiny mozes pokojne povazovat za male armady,ich hierarchia tomu zodpoveda. Je otazne ci je vobec mozne demokratickymi metodami dosiahnut mier medzi Palestinou a Izraelom,kedze teroristicke skupiny neuznavaju vyjednavanie. Ak by sa aj vlada Izraela a samosprava Palestiny medzi sebou dohodli, myslim si,ze Hamas bude nato zvysoka kaslat. Okrem toho nevidiet velku snahu od Arafata,skoncovat s takymito zivlami vo svojej krajine.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group