ISSN 1335-8715

19-06-2005   Jiří Zahrádka   EUtópia   verzia pre tlač

Eurozatykač: konec právního státu?

"Když například Litva vydá evropský zatykač na Němce, musí Německo vydat svého občana do Litvy. Když takový podezřelý nezná Litvu a nemá představu o litevském právním systému... pak budeme muset řešit jisté problémy." Slova jednoho profesora, když silně zpochybňoval institut evropského zatýkacího příkazu.

Reakcia na príspevok

RE: cudna argumentacia
autor: amir
e-mail: amirko@post.sk
pridané: 11-01-2006 14:12


Jednokto, nemýliš sa trochu?
Autor článku meá nič proti doterajšej praxi vydávania stíhaných osôb. Prečítaj si článok ešte raz bez predsudkov. Ak by sa eurozatykač v terajšej forme schválil, predstav si nasledujúcu situáciu: Napíšem na web, že homosexualita je nenormálna. Vo švédsku si to nejaký superextratolerantný liberál prečíta (dajme tomu, že mu nebude vadiť jazyková bariéra) a dá ma zatknúť, deportovať do Švédska, odsúdiť a posadí ma do cely s Ake Greenom. Dobre, Tebe by to možno nevadilo. Ale podobných situácií môže nastať celá rada a po čase by sa každý bál povedať vtip o poliakoch, názor na pedofíliu atď, atď. Doterajšia prax vydávania stíhaných osôb úplne postačuje, netreba donekonečna ustupovať malým brežnevovcom z Bruselu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group