ISSN 1335-8715

29-04-2004   Peter Frišo   Komentáre   verzia pre tlač

Mýli sa Roman Joch?

Západná kultúra je v kríze, čo dnes vníma každý hlbšie zmýšľajúci človek. Táto kríza sa začala vtedy, keď sa vytratil človek, odcudzil sa a stal sa len inteligentnejším zvieraťom. Najprv napadla možnosť existencie transcendentných noriem, potom i existencie prirodzeného poriadku i samotnej prirodzenosti človeka.

Reakcia na príspevok

ano, ale
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@b.c
pridané: 06-05-2004 13:34


Ono, pravda je taka, ze keby nam sem Dewey neprispieval na toto forum, museli by sme si ho asi vymysliet. Aspon, ze je s nim sranda...

Ked si tieto debaty totiz precita nezasvateny a mozno nevyhraneny clovek, tak zbada jednu dolezitu vec: Dewey je lavicovy liberal, ma nick zakladatela lavicoveho liberalizmu, ktory sa ale de facto spaja so socialistami vsade kde moze.

Ked poviete Deweymu, ze medzi komunistom a lavicovym liberalom nie su rozdieli, tak sa na vas osopi, ze len hlupak nevidi rozdieli.

Pravda je ale taka, ze ked sa Dewey zacne vzjadrovat ku konkretnym temam tak nechtiac ukaze svoju skutocnu tvar.

On nie je ako SDL alebo SMER, nejaky komunista-prospechar, ktory by uz za socializmu bol stranik z nejakeho karieristickeho dovodu. On je komunista-intelektual, on sa k tomu dopracoval citanim Johna Deweyho a podobnych "liberalov".

Problem je ten, ze tieto nazory, domyslene do dosledkov vedu k tomu co chce extremna lavica a marxisti: znicenie sukromneho vlastnictva, zniceniu rodiny a rozkladu organizovaneho nabozenstva.

On to bude popierat, ale fakt je ten a dokazuju to aj jeho nazory ku konkretnym temam na tychto forach, ze lavicovi liberali chcu len pomalsie a subtilnejsie dosiahnut to, co chceli komunisti dosiahnut rychlo. - A to znicenie civilizacie jej postupnou "socialnou reformou".

A viete, co je najhorsie: ono sa im to dari.

Liberal, nemozem s tebou suhlasit! Zapadna civilizacia moze byt zachranena len uvedomelimi obcanmi a konzervativnymi stranami, ktore vedia kde je sever.

Ja vidim tu pravicu prave ako spojenie medzi tymi "nabozenskymi fundamentalistami" a trhovymi liberalmi. Jeden bez druheho sme nicim, spolu pohneme Slovenskom.

Ak si klasicky liberal tak vies, ze kulturne predpoklady, na ktorych stoji slobodny trh i pokrok civilizacie konzervuje prave nabozenska viera (Hayekov rozsireny poriadok). Neviem si predstavit ako moze nasa civilizacia prezit bez krestanstva.

Viem, ze organizovane nabozenstvo zo sebou nesie vela pretvarky, falose a pokrytectva, ale precitaj si nieco o najvacsich intelektualnych nepriateloch "krestanskeho pokrytectva" zistis, ze tieto individua sa k svojim blizkym casto spravali ako tyrani a niektory ako J. J. Rousseau robili zavrhnutiahodnejsie veci ako pedofilni knazi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group