ISSN 1335-8715

29-04-2004   Peter Frišo   Komentáre   verzia pre tlač

Mýli sa Roman Joch?

Západná kultúra je v kríze, čo dnes vníma každý hlbšie zmýšľajúci človek. Táto kríza sa začala vtedy, keď sa vytratil človek, odcudzil sa a stal sa len inteligentnejším zvieraťom. Najprv napadla možnosť existencie transcendentných noriem, potom i existencie prirodzeného poriadku i samotnej prirodzenosti človeka.

Reakcia na príspevok

RE: Deweymu
autor: tomas
e-mail: tomassamel@pobox.sk
pridané: 06-05-2004 2:24


Rozvija sa tu vcelku zaujimava debata o Blizkom Vychode, avsak znacne chaoticka, kedze sa tu kazdy ohana rozne vykladatelnymi slovami. Chcelo by to trosku zadefinovat pojmy: napr. co na tomto webe povazujeme za terorizmus? Boj ozbrojenej skupiny bez oficialnych insignii? Osobne by som sa priklanal za pravdepodobne najstarsiu definiciu majstra SunC: "Zabi jedneho, vystrasis desattisice" (t.j. utoky na civilne ciele za ucelom ovplyvnenia verejnej mienky resp. natlaku na politicke spicky). v ramci takejto definicie su Palestinci z Hamasu&CO urcite teroristami. Izraelsku akciu by som teroristickou nenazyval, kedze Jasin nebol civilnym cielom (mozno ho brat za "dostojnika" polovojenskej organizacie). Pri koletkivnych trestoch uz mozno polemizovat...
Vojnovy stav: myslim, ze V Izraeli urcite je, kedze ide o mnozstvo ozbrojenych stretov a pstav permanentneho ohrozenia. Ide zaroven o boj dvoch statnych/narodnych utvarov, takze ine ako napr. USA vs. Al-Kaida. Argument o tom, ze Hamas, Islamsky dzihad apod. nie su regulernymi armadami, a preto nemozno hovorit o vojnovom stave, by som nepouzival. Rovnako je to totiz napr. aj v Cecensku, Iraku atd.
takze v skratke tak.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group