ISSN 1335-8715

29-04-2004   Peter Frišo   Komentáre   verzia pre tlač

Mýli sa Roman Joch?

Západná kultúra je v kríze, čo dnes vníma každý hlbšie zmýšľajúci človek. Táto kríza sa začala vtedy, keď sa vytratil človek, odcudzil sa a stal sa len inteligentnejším zvieraťom. Najprv napadla možnosť existencie transcendentných noriem, potom i existencie prirodzeného poriadku i samotnej prirodzenosti človeka.

Reakcia na príspevok

pobaveny
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@b.c
pridané: 03-05-2004 11:05


Ale pani, take hystericke reakcie, asi ste zabudli na to, ze "Alle Menschen werden Bruder unter deinen Flugel..."

No, neviem ci ste vcera pozerali o pat minut 12 na STV, ale uz zacina to, coho som sa najviac obaval. Fico je jednym dychom schopny dusovat sa ze ludia budu platit viac za cukor a ryzu, no v druhej vete je schopny ziadat navysenie dotacii. Pritom prave europska polnohospodarska politika je pricinou.

PetroviS:
""Dnes je prvy maj. Stalo by pri tejto prilezitosti za to mrknut sa na podmienky, za akych sa pracovalo niekedy v rokoch 1800. Pan Krivosik, kludne vas vtedy mohla matka predat z titulu nedostatku penazi ako desatrocne dieta za 5 penci dokopy (dnesnych 100 libier) do tovarne, na 5 rocny kontrakt, kde by vas v pohode bicovali, po praci zatvarali aby ste nezdrhli a robili by ste 12 – 16 hodin. Boli by ste velmi stastni, ak by ste sa v zdravi dozili 15 rokoch, napriklad pri noseni 50 kg mechov v baniach. Preto mi pripadaju vase poznamky ako moralne absolutne nevhodne az hyenisticke. Prosim, mrknite sa na to. To nie je na srandu.""

Nuz mna to pobavilo. Pred dvesto rokmi sa dialo vselico... Ale o to, ze sa veci zmenili sa postaral skor vyvoj kapitalizmu, nez nejaki socialni demokrati

K tej paralel medzi atentatom na Heydricha a atentatom na Jasina, ja si myslim, ze je uplne trefna. Mohol by si mi Dewey povedat, v com je rozdiel medzi Heydrichom a Jasinom?

Pokial ide o to, ze som Verheugena oznacil za novodobeho risskeho protektora, samozrejme, ze Verheugen nikoho nezabil a k narodnym socialistom ma daleko (je len socialista, nie narodny). Verheugen je vsak pokracovatelom uplatnovania nemeckej mocenskej politiky v stredoeuropskom priestore.

Ak si myslite, ze EU bude nejakym solidarnym dobrocinnym spolkom, tak ste velmi naivni. Dali sme hlavu do chomuta. Ale vytriezvenie sa dostavi uz coskoro.

28. okt. 1918, 14. marca 1939, Vitazneho februara 1948 - pocas vsetkych tychto datumov si ludia mysleli, ze novy rezim tu bude naveky.

Polcas rozpadov rezimov v tomto priestore je asi 20 rokov. Dlhsie nevydrzi ano ta EUtopia


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group