ISSN 1335-8715

29-04-2004   Peter Frišo   Komentáre   verzia pre tlač

Mýli sa Roman Joch?

Západná kultúra je v kríze, čo dnes vníma každý hlbšie zmýšľajúci človek. Táto kríza sa začala vtedy, keď sa vytratil človek, odcudzil sa a stal sa len inteligentnejším zvieraťom. Najprv napadla možnosť existencie transcendentných noriem, potom i existencie prirodzeného poriadku i samotnej prirodzenosti človeka.

Reakcia na príspevok

RE: som zhnuseny
autor: Dewey
pridané: 02-05-2004 18:50


"Zmysel v tomto ekonomickom systeme ma iba moc. Co najviac moci. Menej mocny vzdy odvadza mocnejsiemu, v kazdom jednom obchodnom jednani"
Je to presne tak ak tam.Tam kde je zasadna disproporcia moci a dochadza k jej zneuzivaniu(a nie je najmensi dovod aby sa tak nedialo), nemozno hovorit ani o slobode, ani o slobodnom kseftovani, ani o slobodnom trhu ani o slobodnom uplatnovani prace, ani o demokracii a ani moralke...
cim vyssie budu vyskakovat organizacie ako institut nosiaci meno Hayeka, zdruzenie podnikatelov zastupujece ktoviekoho, taky a onaky institut plny pubertiakov, ktory o realnom zivote a realnych problemoch hovno vedia, ale maju ambiciu svoje socialnoinzinierske predstavy podsuvat celej spolocnosti, tym viacej sa budeme priblizovat k (a)morlanemu dnu.(je to dobrym barometrom)
Inak Peter, nepaci sa mi ten Tvoj machiavelisticky pristup. Maju zacat nove preteky v jadrovom zbrojeni, lebo raz moze prist ku konforntacii koli zdrojom? Myslim si, ze to usilie by sa malo uberat trochu inym smerom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group