ISSN 1335-8715

21-04-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Slovenská otázka ako kríza slobody a morálky

„Prosíme slovenských zákazníkov, aby nekradli!“ S podobnými nápismi v rakúskych obchodíkoch, napísaných lámanou slovenčinou, je možné stretnúť sa ešte dnes. Táto výzva, ktorá musí zahanbiť vari každého Slováka, je skvelým zhmotnením toho, čo minimálne v podvedomí cíti každý z nás.

Reakcia na príspevok

RE: diskutujucim
autor: Dewey
pridané: 28-04-2004 16:10


"- Nuz, ja si myslim, ze Dewey je v prvom rade DEMAGOG. To dokazuje aj moj predtym uvedeny priklad s tou zahradou."

Demagog a v com prosim Ta? Ze si davam tu namahu a snazim sa aj citat a rozumiet a potom ked sa snazim priblizit pohlad klasickych liberalov, idete ma zozrat z koze, ani nie preto, ze by to nebola pravda{zatial ste mi to nevyvratili}, ale preto, ze sa Vam to nepaci?

"Jeho postoj NIE JE LAVICOVY, je iba demagogicky. A celkove je Dewey klasicky bolsevik."
A co je to ten bolsevik? Ja na oznaceni lavicovy netrvam, pretoze to skor umela identifikacia toho, ake riesenia aplikovanim liberalneho pristupu a liberalneho myslenia nachadzam v sucastnych spolocenskych vychodiskach.
Tych bolsevikov je ale potom po svete zjavne dost - Demokraticka strana USA, Green party USA, Lib dem stana v USA, Liberal party Canada, Green Party Canada, Liberal party of Australia...

"Taketo OFICIALNE verejne klamanie tiez nepomoze rozvoju slovenskeho naroda."

Lenze "rovna dan", je len pohravanie sa so Slovickami. Z hladiska coho rovna. Z hladiska dane prijmu, z hladiska spotrebnych dani, z hladiska marginalneho uzitku z penazi v percentualnom vyjadreni, v absolutnom vyjadreni?

"A najslabsia vrstva je tlacena do pozicie lumpenproletariatu - prizivnikov – ktori su ziveni tymi bohatsimi. A este ich za to nenavidia, lebo si v duchu uvedomuju svoju odkazanost."
Iste ze je tlacena do tejto pozicie, staci sa pozriet na stav na trhu prace, na skupinu zazracnych podnikatelov, ktora sa nabalila alebo nabaluje na verejnych financiach alebo sa venuje zasluzilej cinnosti v podobe podvodov, odcerpavajuceho investovania[nazyvaneho ludovo tunelovanie], kde sa nevytvara ani kusok pridanej hodnoty, prave naopak.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group