ISSN 1335-8715

21-04-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Slovenská otázka ako kríza slobody a morálky

„Prosíme slovenských zákazníkov, aby nekradli!“ S podobnými nápismi v rakúskych obchodíkoch, napísaných lámanou slovenčinou, je možné stretnúť sa ešte dnes. Táto výzva, ktorá musí zahanbiť vari každého Slováka, je skvelým zhmotnením toho, čo minimálne v podvedomí cíti každý z nás.

Reakcia na príspevok

RE: diskutujucim
autor: Dewey
pridané: 28-04-2004 15:45


"Vidis, Dewey, je taky typicky lavicovy liberal a prave nim deklarovane nazory jasne hovoria, ze medzi lavicovym liberalom a regulernym komancom nie je az taky rozdiel."

Nevidia ho len ludia, ktory ho bud nechcu vidiet alebo nerozumeju tomu, co provnavaju a s cim porovnavaju. V tvojom pripade platia vsetky tri veci.

"Dewey, zaujima ma tvoj nazor na slovensku otazku, to kradnutie v rakuskych predajniach som vzal len ako modelovy priklad."

Co mas konkretne na mysli?

"Ak necitis, ze KDH je proti lavicovym liberalom, precitaj si Palkov clanok z minulej soboty zo SME na temu Gibsonovho filmu. Osobne som sa Palka pytal na jeho vztah k trhovemu (klasickemu) liberalizmu."
Pane boze, lenze "trhovy liberalizmus" je sucast klasickeho liberalizmu, nie klasicky liberalizmus sam a neda sa to len tak, lebo sa mi to paci zbavovat celeho kontextu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group