ISSN 1335-8715

21-04-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Slovenská otázka ako kríza slobody a morálky

„Prosíme slovenských zákazníkov, aby nekradli!“ S podobnými nápismi v rakúskych obchodíkoch, napísaných lámanou slovenčinou, je možné stretnúť sa ešte dnes. Táto výzva, ktorá musí zahanbiť vari každého Slováka, je skvelým zhmotnením toho, čo minimálne v podvedomí cíti každý z nás.

Reakcia na príspevok

RE: diskutujucim
autor: Dewey
pridané: 28-04-2004 15:39


"“ ......hovori o vlastnictve, lenze za vlastnictvo povazuje to, co je produktom prace[!!!v tomto prispevku budem vidiet pod pojmom vlastnictvo prace tuto definiciu] a stavia to do kontrastu s vlastnictvom pody a vlastnictvom toho, co nie je vysledkom vlastnej prace. ” [Dewey]
- takze podla tohto intelektuala NIE JE MOJA ZAHRADA PRODUKTOM MOJEJ PRACE , hoci som za nu zaplatil peniazmi z mojej mzdy. Takze Dewey by mi moju zahradu kludne znarodnil ! ! !"

Precitaj si Bastiata. Myslim, ze som to vysvetlil dost jasne.
Vlastnictvo, ktore predchadza zakonom podla neho je vlastnictvo produktu prace. Zhrada nie je produktom prace. Kupit si ju mozem na zaklade produktu prace, ktory som uplatnil ako tovar na trhu. V kazdom pripade vlastnictvo zahrady je uz ina "forma" vlastnictva, ktora "nasleduje" za zakonmi.[Inak povedane vyzaduje zakony]
Do istej miery by sa dalo polemizovat vtedy, keby som svojou pracou priamo z kusa lesa, ktory nikto nevlastnil vytvoril svoju zahradu svojou pracou, zurodnovanim.
Pocitaj nieco od Bastiata ak Ti nestaci moje vysvetlenie.
Aha...to znarodnovanie mi laskavo nepripisuj.
Mimochodom znarodnovanie, nie je to nahodou to co robi isty liberalom sa nazyvajuci minister hospodarstva?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group