ISSN 1335-8715

21-04-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Slovenská otázka ako kríza slobody a morálky

„Prosíme slovenských zákazníkov, aby nekradli!“ S podobnými nápismi v rakúskych obchodíkoch, napísaných lámanou slovenčinou, je možné stretnúť sa ešte dnes. Táto výzva, ktorá musí zahanbiť vari každého Slováka, je skvelým zhmotnením toho, čo minimálne v podvedomí cíti každý z nás.

Reakcia na príspevok

RE: diskutujucim
autor: liberal
pridané: 28-04-2004 8:55


„ KDH zaklada danovu politiku na nejakom vysokom prerozdelovani? Ved prave KDH urobilo z rovnej dane skutocnu temu.“
- Ako sucast danovych zmien boli s tzv. rovnou danou zavedene zvysenie inych dani (spotr. dane, DPH, ). V konecnom dosledku pre danovnikov strednej prijmovej skupiny plati, ze :
A. „Rovna “ dan NIE JE ROVNA , lebo v dosledku odpocitatelnych poloziek sa ZVYSIL rozdiel dani nizsieprijmovych a stredne prijmovych ludi.
B. V dosledku zmien ostatnych dani ( spotr. , DPH ) sa ZVYSILO celkove danove zatazenie.

Takze ROVNA DAN JE OFICIALNA LOŽ ! ! ! !

“ Dalej, KDH sa meni aj tym, ze uz rozlisuje a ten liberalizmus, ktory treba porazit je liberalizmus lavicovy, nie klasicky. ”
- Nuz, len tuto zmenu prilis nepocut . Presnejsdie povedane , VOBEC som este toto nepocul.


Celkove povazujem clanok za vyborny. Nikdy sa narod slovensky nezmeni, ak si nesnime ruzove okuliare, ktorymi sa pozera sam na seba. Zial, taketo diskusie cita zopar zanietencov , a nie “narod slovensky”.

Realne mozu zmenu slovenskeho naturelu urobit iba intelektualne elity. Zial, slovenske elity su prulis riedko zastupene v populacii , a narod ich ignoruje. A navyse . cast “elit ” je lavicovo pomylena (nielen na Slovensku) a siri bludy (nevedomky alebo ucelovo).
napr. nazor :
“ ......hovori o vlastnictve, lenze za vlastnictvo povazuje to, co je produktom prace[!!!v tomto prispevku budem vidiet pod pojmom vlastnictvo prace tuto definiciu] a stavia to do kontrastu s vlastnictvom pody a vlastnictvom toho, co nie je vysledkom vlastnej prace. ” [Dewey]
- takze podla tohto intelektuala NIE JE MOJA ZAHRADA PRODUKTOM MOJEJ PRACE , hoci som za nu zaplatil peniazmi z mojej mzdy. Takze Dewey by mi moju zahradu kludne znarodnil ! ! !


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group