ISSN 1335-8715

21-04-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Slovenská otázka ako kríza slobody a morálky

„Prosíme slovenských zákazníkov, aby nekradli!“ S podobnými nápismi v rakúskych obchodíkoch, napísaných lámanou slovenčinou, je možné stretnúť sa ešte dnes. Táto výzva, ktorá musí zahanbiť vari každého Slováka, je skvelým zhmotnením toho, čo minimálne v podvedomí cíti každý z nás.

Reakcia na príspevok

Ano, ano, ALE :
autor: liberal
pridané: 27-04-2004 13:55


ano, ano, ALE :

Vcelku rozumny clanok , iba prilis stavany na konzervativizme. A ku slovenskemu konzervativizmu mam prilis vela namietok.

„ trh áno, ale nie odtrhnutý od kultúrnych hodnôt. Trhové libertas treba vyvážiť rímskym civitas a kresťanským caritas! „
Lenze KULTURNE HODNOTY Slovakov – to su prave tie mnohe negativne vlastnosti Slovakov. Mame aj zopar pozitivnych kult. danosti, ale na tych toho vela nenastaviame.
A co je to
„ kresťanským caritas! „ - ved na socialnych argumentoch zalozili komunisti absolutne prerozdelovanie a zospoloctenstenie sukromneho majetku ! A dnes este stale KDH cki a ini krestanski politici stavaju danovu politiku na principoch BOHATEMU VEZMI a mnohodetnej rodine daj.

A este k tomu “ ...... kresťanským caritas ” . Nenamietam proti DOBROVOLNEJ spoluucasti, charite, a pod. Ale zalozit charitu na NASILNOM odoberani daní - to je Bohapuste vypalnictvo a nie charita.

A ku slovenskym „konzervativcom“ - Ak slovenskych konzervativcov vedie strana, ktorej duchovny vodca zalozil svoje ciele na „ ...a teraz este musime znicit liberalizmus ! “ , tak tu bude vecny rozpor medzi SLOBODOU a DUCHOVNOM. Takyto konzervativci nikdy nebudu “ milovať a presadzovať .......... LIBERTAS ........ ”.

A do tretice – Ak budu slovensky konzervativizmus viest politici, ktori ZAHRANICNE DARY SUKROMNYM OSOBAM ( rozumej dary z Madarska slovenskym Madarom ) budu zdanovat 100 % danou , tak asi k spojeniu LIBERTAS, CIVITAS nikdy nedojde.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group