ISSN 1335-8715

29-12-2005   Michal Maťovčík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Ekonómia slobody

„Je možné, že základné premisy hlavného prúdu ekonomickej teórie sú založené na omyle? A ak áno, čo to znamená pre svet, ktorý z týchto mylných téz vychádza po celé generácie? Čo je to spravodlivá cena? V čom spočíva skutočné jadro neúspechu socializmu? Prečo štátne zásahy vždy znižujú blahobyt? Ako treba bojovať proti monopolom? Aká je úloha centrálnych bánk?“ Na tieto a ďalšie otázky dáva odpoveď kniha Martina Štefunka Ekonómia slobody.

Reakcia na príspevok

RE: Uplne OFF-TOPIC: Trest smrti
autor: D
pridané: 31-12-2005 12:42


Pol, tiez nemam rad zovseobecnenia, skor hlasim k Tvojej reakcii ale pravda je tiez to, ze bezne mame tendenciu vsetci pouzivat zjednodusenia. Cize ak je nejaky problem, ktory sa tyka vacsiny romov, mame tendenciu hovorit o probleme romov. Druha vec je, ze urciti ludia to za tym vyrokom nevidia, su presvedecni, ze romovia maju akosi predurcenu tu socialnu realitu v akej vacsina funguje a preto na nich nazeraju ako na jedneho. Toto je rasizmus, presevedcenie ze "incesty" a "kradeze" su obrazom prislusnosti k nejakej "rase". Povazuju ju za menej hodnotnu, na zaklade prislusnosti nej veria v predurcenost na nieco, napr. na nekale konanie. Odmietaju socialnu podmienenost ich spravania, hladaju vysvetlenie na urovni etnika.
A teraz nech krtko povie, ci je rasista.
Inak minule som zachytil reportaz o tom, aky dokazu byt romovia z osad kdesi na vychode pracanti a vazit si pracu ak ju dostanu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group