ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: pasivna c/a aktivna eutanazia
autor: jednokto
pridané: 16-12-2005 12:09


Jozef, mozno ty si ten typ, ktory by nechal svoje cerstvonarodene dieta, ktore fakt nema sancu "vdaka" nejakej velmi zavaznej vyvojovej chybe, este mozno tyzden neznesitelne trpiet, tym by naposledy vydychlo.. ja taky typ nie som... a naozaj nevidim ani jeden logicky argument, ani od teba, ani od Maetina Hanusa, ze preco by ste sa vy mali do toho nejak montovat cez zakony, cirkev alebo cez nejaky filozoficky tentononc....

to, ze dnesna medicina mozno vie a mozno nevie cloveka zbavit bolesti, to ja nepovazujem za riesenie problemu a myslim si, ze to nie je argument, ktory by odovodnoval odnatie moznosti volby.. ak taky argument ty alebo Martin Hanus mate, sem s nim... myslims si ze sa bude dat logicky dospiet k otmu, ze to je argument nie logicky, ale argument na baze "zjavenej pravdy"


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group