ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: pasivna c/a aktivna eutanazia
autor: Martin Hanus
pridané: 15-12-2005 18:38


Tvoja teza, ze z akehosi logickeho (ake to je?) a sociologickeho (ake to je?) vyplyva pravo volby, je autoritativna teza, usudok apriori, ktory blizsie nerozvijas. Nehovoriac o "logike", podla ktorej moze v istych pripadoch rozhodnut rodic o zivote dietata, ktore si uz volit nemoze...

Pripajam aktualnu spravu:

HOLANDSKO: USMRCOVÁNÍ NEVYLÉČITELNĚ NEMOCNÝCH DĚTÍ

Zástupci ministerstev spravedlnosti a zdravotnictví sdělili holandskému parlamentu 29. listopadu, že se plánuje zákonná úprava, podle níž by mohli lékaři v budoucnu postižené nebo nevyléčitelně nemocné děti po narození usmrtit. Podmínkou je respektování "kriterií péče" (Sorgfaltskriterien) a ohlášení příslušné komisi. Lékařská prognoza musí být beznadějná, děti musejí "nesnesitelně trpět" a rodiče musejí souhlasit. Musí být také konzultován další lékař. Stejná pravidla už dnes platí pro ukončení těhotenství po 24. týdnu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group