ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: utanázia – slobodný akt jednotlivcov? (off topic?)
autor: Ján Gonda
e-mail: janygonda@recesia.sk
webstránka: http://www.recesia.sk
pridané: 14-12-2005 9:58


"Sex, deti, rodinu, bolest, smrt, to vsetko je pod obrovskym atakom konzervativizmu, vsade chce zakony, sliedenie a kriminalizaciu. Nehnevajte sa pani, ale nieco je chore v tom vasom spolku."

Nie som pravoverny konzervativec, skor je nieco chore v tom nazore. Konzervativci vsetko len brania pred institucionalizaciou lavicovych liberalov, a samozrejme, bez statnej moci to nejde... Ale nech pridu ozajstni liberali a statnu moc okliestia na minimum, nech to dokazu!

"A ako je to so zivotmi v Iraku? Na jednej i druhej strane. Hlavne ma zaujima ta pasaz, ci general moze na zaklade prisahy vojaka si privlastnit jeho zivot a poslat ho na smrt."
Ja osobne nie som nakloneny vojne v Iraku a princip kolektivnej bezpecnosti momentalne nemam cas demontovat alebo velebit, ale v tom pripade neodovzda svoj zivot do ruk generala, ale ponecha si ho vo svojich vlastnych cinoch.

"podstata problemu je neznesitelna dlhodoba bolest ktorej sa chce clovek zbavit, pretoze je umelo udrziavana a niet nadeje na jej zmenu."

To je cisto osobny nazor s vlozenym hodnotovym sudom - rovnako ako u konzervativcoch.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group