ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: Jadro problemu.
autor: Braňo Sepeši alias Bzzz
e-mail: blsepesi@nextra.sk
pridané: 13-12-2005 13:56


Znovu vidím, že do zdravotníckej problematiky vôbec nevidíš.
Odkedy bol zriadený Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, prešli patológie spod NsP pod ÚDZS. To je úplne iná organizácia. Práve preto, aby nebolo možné nič ututlať. Dokonca to išlo tak ďaleko, že pri úmrtí to nie som ja ako ošetrujúci lekár, ale prehliajúci lekár z ÚDZS, kto konštatuje smrť. Ja ho pri úmrtí pacienta vždy volám. Na úmrtný list sa podpisuje, návrh na prevoz i návrh na spopolnenie dáva prehliadajúci lekár. Pri úmrtí v nočnej službe volám službukonajúceho lekára z polikliniky resp. z iného zariadenia, ale nikdy to nesmie byť zamestnanec našej NsP. Aby som to ešte upresnil, s mŕtvym má do činenia ošetrujúci lekár, prehliadajúci lekár a pitvajúci lekár. Takže minimálne 3 osoby. To isté, pokiaľ ide o smrť mimo špitála.
Čo sa týka pitvanosti, musel by si sa opýtať patológov a súdnych lekárov z ÚDZS, ako to presne je, ale keď som sa na to pýtal ja, povedali mi, že pitvanosť stúpla z desiatok ročne na stovky. V podstate by mal byť pitvaný každý, kto umrie v nemocnici. Je len na vôli patológa, či bude rešpektovať prianie príbuzných zomrelého nepitvať. Ak k takejto požiadavke nedôjde, pacient musí byť pitvaný. Nuž takto je to v reále, kamarát.

A teraz mi povedz, čo má s týmto eutanázia spoločné. Týmto smerom argumenty nie sú, skús hľadať inde.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group