ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: Jadro problemu.
autor: Jozef Filko
pridané: 13-12-2005 9:47


Ak ta niekto chce zabit, vykona to a nepotrebuje k tomu zakon o eutanazii. Prestrihnut poslednu nitku zivota je pre lekara velmi jednoduche a nekontrolovatelne.

Ale ak ma niekto zabije, tak aspon predpokladam ze sa tym bude zaoberat policia, prokuratura a sud. A pripadne niekoho odsudi za zabitie ci vrazdu.
Ale ak vsak bude zakon o eutanazii, kto bude definovat tu moju volu ked uz budem mrtvy? Nejaky papier, komisia alebo kto/co? Mne to nestaci. Jednoducho sa znizi prahova citlivost spolocnosti na to co chapeme ako zabitie ci vrazda. Ludia to uz nebudu brat tak striktne a aj preto sa moze stat ze sa tento zakon zneuzije.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group