ISSN 1335-8715

08-04-2002   Richard Mátéffy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Spravodlivá vojna, oprávnená obrana, trest smrti

Žijeme v nepokojnej dobe. V dobe vojny v Afganistane, terorizmu, agresivity a násilia, v dobe stúpajúcej neistoty a stále sa zvyšujúcej dynamiky zmien. Je len logické, že človek sa začína pýtať, čo je správne. Majú Američania právo útočiť na Afgáncov a násilím si vynucovať spravodlivosť?

Reakcia na príspevok

RE: Re:Prehodnotenie morálky a trhu
autor: Milan
pridané: 30-04-2002 12:58


Milý pravičiar,
to, čo som mal na mysli o "Prehodnotení morálky" dobre vystihla istá Anna Grahamová v americkom TV programe ako odpoved na otázku:
"Ako mohol Boh dopustiť teror-tragediu v Manhattane", tiež streľby v školach a pod.
Odpovedala:
Verím, že Boh je hlboko zarmútený tým, čo sa stalo, tak ako aj my, ale roky sme Bohu hovorili, aby odišiel z našich škôl, z našej vlády a z nášho života. A keďže je gentleman, verím, že sa potichu stiahol. Ako môžeme očakávať, že nás Boh požehná a ochráni, keď ho žiadame, aby nás nechal na pokoji?
Myslím si, že sa to začalo, keď sa Madeline Murrayová – O´Harová sťažovala, že nechce v školách žiadne modlitby, a my sme povedali OK (Madeline bola zavraždená, jej telo sa našlo nedávno).
Potom niekto povedal, že by bolo lepšie, keby sa Biblia v školách nečítala... Biblia, ktorá hovorí, nezabiješ, nepokradneš, a miluj svojho blížneho ako seba samého. A my sme povedali OK.
Potom Dr. Benjamín Spock začal tvrdiť, že by sme nemali svoje deti trestať, keď sa zle správajú, lebo by sme tak mohli zraniť ich mladé osobnosti a narušiť ich sebaúctu (syn Dr. Spocka spáchal samovraždu), a my sme súhlasili: “Odborník určite vie, čo hovorí.“ Tak sme znovu povedali OK.
Potom niekto povedal učiteľom a riaditeľom, aby boli tolerantní, keď sa naše deti správajú zle. A riaditelia povedali, aby žiadny člen učiteľského zboru netrestal študentov, keď sa neprístojne správajú, lebo nechcú stratiť dobré meno a určite nechcú, aby ich zažalovali. A my sme povedali OK.
Potom niekto povedal, dovoľme našim dcéram, aby šli na potrat, keď chcú, a nemusia o tom dokonca povedať ani svojim rodičom. A my sme povedali OK.
Potom nejaký múdry člen školskej rady povedal, že chlapci zostanú chlapcami a aj tak budú robiť, čo chcú, takže dajme naším synom toľko kondómov, koľko si len zažiadajú, hlavne aby dodržali hygiénu. Nemusíme pritom hovoriť ich rodičom, že ich dostali v škole. A my sme povedali OK.
Potom niekto z vyšších úradníkov povedal, že nezáleží na tom, čo robíme v súkromí (včítane predstaviteľov a autorít), ak poctivo pracujeme a ak je ekonomika v poriadku. My na to OK.
Potom niekto povedal: “Vydávajme časopisy s obrázkami nahých žien a nazvime to dobrým, realistickým ocenením krásy ženského tela.“ OK.
Potom niekto posunul toto ocenenie ešte o krok ďalej a publikoval obrázky nahých detí. Ďalší krok urobil, keď ich sprístupnil na internete. A my sme povedali OK, odvolali sme sa predsa na slobodu prejavu.
Zároveň prišiel zábavný priemysel, televízne programy a filmy, ktoré propagujú rúhanie, násilie a mimomanželský a nezákonný sex, hudba, ktorá povzbudzuje ľudí k drogám, znásilňovaniu, vraždám, samovraždám a k preberaniu satanských vzorov.“ A my sme povedali: OK, veď je to len zábava, nemá to žiadne negatívne vplyvy, a aj tak to nikto neberie vážne, tak poďme na to GO-ON.
Teraz sa pýtame sami seba prečo naše deti nemajú svedomie, prečo nerozoznávajú dobré od zlého, a prečo pre nich nie je problémom zabiť cudzincov, svojich spolužiakov a samých seba.
Keby sme o tom dlhšie popremýšľali a pozreli sa hlbšie, možno by sme našli odpoveď. Myslím, že to má veľa dočinenia s tým, že “ČLOVEK ŽNE, ČO ZASADIL“.

“Drahý Bože, prečo si nezachránil to nevinné dievčatko, ktoré zabili v triede?“
S pozdravom, zmätený študent.
“Drahý, zmätený študent, do školy mám zakázané ísť.“
S pozdravom, Boh.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group