ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: pasivna c/a aktivna eutanazia
autor: jednokto
pridané: 12-12-2005 22:52


cau, vdaka ya odpoved..teda logicky - pokial justicne omyly nie su dostatocny dovod na zakaz trestu smrti, tak ani eutanazne omyly nemozu byt dostatocnym dovodom na ich zakaz.

je neprijatelna z principu..ja si myslim, ze zrovna tieto principy sa daju vysvetlit iba na baze "zjavenej pravdy", nie na zaklade logiky..preto si myslim, ze zakaz eutanazie alebo potratov ma skutocne zaklad v nabozenstve, nie v logike alebo v "sociologickom", behavioralnom vyvoji v ludskej spolocnosti..samozrejme, iba podotknem, ze ja nabozenstvo tiez povazujem za istu sucat behavioralneho vyvoja, ankolk onabozenstvo povazujem za produkt cloveka a nie nejakej deity...rozdelujem to iba preto, aby bolo jasne, kam mierim :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group