ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: Pravo na smrt
autor: Krtko
pridané: 12-12-2005 20:19


No nie som si isty ze sa da bolest potlacit tak jednoducho ako si to ty predstavujes. Bolest sa da potlacit len docasne. Natrvalo jedine v tedy, ked odstranis pricinu bolesti. Opytaj sa sa tych co maju rakovinu v poslednom stadiu. Tam uz pomaha iba morfium aj to nie na odstranenie, ale iba potlacenie na znesitelnejsiu uroven.
Okrem toho myslim na dlhotrvajucu bolest, ktora sprevadza vacsinu nevyliecitelnych vaznych chorob. Vtedy to uz nie je subjektivne, ale objektivne. Ta bolest o ktorej hovorim ta Ta pomaly rozoziera z vnutra ako fyzicky, tak aj psychicky. A zalezi len na sile daneho jedinca, ci dokaze a hlavne ci mu to stoji za to, aby snou bojoval.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group