ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: Pravo na smrt
autor: Lukas Krivosik
pridané: 12-12-2005 18:57


Ale ved dobre, vid zmysel zivota v com len chces. Pojem "kvalita zivota" je taky nedefinovatelny a subjektivny, ze zmysle moze mat len v pripade jednotlivca, ale do zakonov sa neda vpisat. Ja som pisal o nasledkoch takehoto postoja, poviseneho pravnou normou na celospolocensky zakon. Tie nasledky by boli katastrofalne.

To by sme uz fakt mohli utracat aj postihnutych, ved ich "kvalita zivota" je tiez nizka. Kto rozhodne, co je kvalita zivota? A co ak si niekto zacne osobovat pravo, ze stat by nemal len ludom ako si ty umoznit spachat asistovanu samovrazdu z dovodu nizkej "kvality zivota", ale ze by mal dopomoct na druhy svet kazdemu, o kom nejaka autorita usudi, ze ich "kvalita zivota" je nizka a bude to pre nich lepsie.

Rozumny zakonodarca by mal mysliet dva tri kroky dopradu a mnou nacrtnuty scenar nie je az taky absurdny. V Tretej risi, to presne tak fungovalo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group