ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: Pravo na smrt
autor: Krtko
pridané: 12-12-2005 17:40


"Este raz, ma takyto pacient, ktory je blizko smrti, casto moze byt v kome alebo inak mimo, nalezite dusevne schopnosti, aby o takomto akte kvalifikovane rozhodol???"

Tu by som rad poznamenal, ze pacient musi byt plne pri zmysloch, aby mohla byt vykonana eutanazia. Toto neskuma jeden doktor, ale cela komisia, sa musi zhodnut na tom, ze pacient je schopny racionalne uvazovat.

"Skratene: Kvalita zivota je pre mna rozhodujuca."

"To mi pripada ako neskutocne blaznivy vyrok a myslim si Krtko, ze sam si si neni vedomi plnych nasledkov takehoto postoja."

Preco Ti to pripada ako blaznivy vyrok? Pre kazdeho znamena zivot nie co ine. Pre niekoho majetky a statky, pre niekoho dusevno a pod. Kazdy ma predsa pravo na nazor, ci je spokojny so svojim zivotom ako takym. Pre mna hra prim kvalita zivota. Nie vsak po materialnej stranke, skor po tej dusevnej. Ja za kvalitu zivota nepokladam dlhodobe neznesitelne bolesti bez slobody vyberu. Urcite si zazil nejake bolesti, ktore trvali viac nez jeden den. Ja som uz sa nedokazal sustredit na nic ine, len aby tieto bolesti zmizli. Neviem si prestavit, travit v utrapach cele mesiace, mozno roky na konci ktorych ta aj tak caka smrt. To nie je kvalita zivota, pre ktoru by sa mi oplatilo zit.
Mozno ty vidis kvalitu zivota v niecom inom. Ja Ti to neberiem. Daj mi vsak pravo volby.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group