ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

RE: pasivna c/a aktivna eutanazia
autor: jednokto
pridané: 12-12-2005 16:49


co tym konkretne myslim? hadam sa to neda jasnejsie napisat... myslim to, ze v pripade trestu smrti nevyhnutne skor ci neskor dojde k justicnej vrazde, teda omylom sa usmrti nevinny clovek..ja sa pytam Martina Hanusa, ci justicne vrazdy povazuje alebo nepovazuje za dostatocny dovod na zrusenie trestu smrti... nechcem nijak hodnotit, ja sam sa nechcem vyjadrit, ci to povazujem alebo nepovazujem za dostatocny dovod, dokladne sa chcem vyvarovat hodnotenia, kladiem jasnu otazku a budem velmi rad, ak mi Matin na nu odpovie.

otazku kolko percent - neviem Tomas, otazku miery a hodnotenia, ci ta miera je malo alebo vela, tak to umyselne vobec nechcem otvorit, aby sa ciste jadro debaty (justicne vrazdy - ci su dovod alebo nie na zakazanie trestu smrti) nerozplynulo v bezobsaznej fure zbytocne rozliatych slov...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group