ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

Pravo na smrt
autor: Krtko
pridané: 12-12-2005 16:40


Aj ja zastavam ten nazor, ze clovek si moze vybrat. Ci chce zit v bolestiach a pomaly zomierat, alebo zomriet rychlo a bezbolestne. Len jedno nema na vyber a to je ZIVOT. Zomriet sa musi to je jasne. Zalezi vsak na forme umrtia. Ja osobne by som si asi tiez zvolil eutanaziu, pretoze sa pozerat ako pomaly, ale isto chradnem a pritom viem, ze sa to uz nezlepsi nie je najlepsia predstava. Skratene: Kvalita zivota je pre mna rozhodujuca.

Moj nazor je vsak iny v pripade deti. Tu som si nie isty, ci deti vedia spravne odhadnut dosledok svojho rozhodnutia. Myslim tych 16 rocnych. Pri tych maloletych, kde rozhoduju rodicia je situacia fakt zlozita. Ja osobne by som sa nemohol divat ako moje dieta trpi v neznesitelnych bolestiach bez nadeje na vyliecenie a preto by som pren asi zvolil smrt. Toto rozhodnutie vsak zavisi od mnohych faktorov. A jeho bremeno si kazdy ponesie cely zivot.

NAJDOLEZITEJSIE: Cloveku treba nechat pravo sa rozhodnut, pretoze iba toto pravo ho robi clovekom.(pravo vyberu) Ci sa rozhodol spravne, alebo nie, to nech rozsudi Boh.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group