ISSN 1335-8715

10-12-2005   Martin Hanus   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nezabíjajte ma, prosím

Holandská vláda predložila zákon, ktorý umožňuje eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí do dvanásť rokov so súhlasom rodičov. Krajina tolerancie, ktorá je pre mnohých vzorom a západným predvojom nových etických prístupov, tak prelamuje poslednú hrádzu. Kam smeruje postkresťanská civilizácia?

Reakcia na príspevok

pasivna c/a aktivna eutanazia
autor: jednokto
pridané: 12-12-2005 13:57


Martin pise, ze je rozdiel, ak lekar necha zomriet lekara a aktivne ho zabije..ja sa pytam, aky je rozdiel medzi pripadmi, ak lekar otoci kohutikom na infuzii a pripadom, ked lekar otoci kohutikom na infuzii... v oboch pripadoch ide o aktivne konanie lekara, lebo on musi natiahnut ruku.. v prvom pripade otoci kolieskom a zastavi vyzivujucu ifuziu, v druhom pripade otoci kolieskom a otvori infuziu povedzme s mixom uspavadla a jedu.

Martin si zase neodpustil dalsie srdcervuce emocie na koniec - tichy hlasok "nezabijajte na sprosim"..mozno ho zachvilu bude pocut, aj ked zacnu v lete kosit psenicu...

Inak celkom fajn, ze si Martin dal tu namahu a urobil si aspon aky-taky research v roznych clankoch. Pytam sa Martina, ci je za trest smrti..myslim si, ze asi ano.. v takom pripade si pytam, ze ci dovod, ze pri treste smrti nevyhnutne skor ci neskor dojde k justicnej vrazde (statistika nepusti) , ho povedie k snahe zakazat trest smrti...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group