ISSN 1335-8715

01-12-2005   Matúš Demko   Ideológia   verzia pre tlač

Bärbel Debus: Islamský fundamentalizmus – ideály a realita (preklad)

Ponúkame vám analýzu Islamského fundamentalizmu, ktorú vypracoval Bärbel Debus. Uverejnená bola na serveri Institute for Islamic Studies, www.islaminstitut.de. Článok preložil redaktor Pravého Spektra Matúš Demko.

Reakcia na príspevok

RE: K veci!
autor: Jozef Filko
pridané: 09-12-2005 0:36


Korán Súra 2: Kráva
13.
"Zabíjajte ich všade, kde ich dostihnete, a vyžente ich z miest, odkiaľ oni vás vyhnali, veď zvádzanie od viery je horšie ako zabitie. Avšak nebojujte s nimi blízko Mešity posvätnej, pokiaľ oni s vami tu nezačnú bojovať. Ak však vás tam napadnú, zabite ich - taká je odmena neveriacich!"

Islam je militantny napriklad aj preto, ze je v korane jasne napisane, ze zabit neveriaceho nie je zle, a ze sirit islam treba aj mecom. Su tam uplne jasne citacie, ktore sa podla mna nedaju vylozit inak. Takze koran priamo nabada k pouzivaniu nasilia.

Moc tomu nerozumiem, teraz sa budeme posuvat od Tisa k Sokolovi a dalej? Trochu to vo mne evokuje, ze kto chce sudit dovod si vzdy najde.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group