ISSN 1335-8715

07-12-2005   Róbert Janko   Komentáre   verzia pre tlač

Neonacisti vo vláde?

Stále s väčším znepokojením, ale hlavne s rastúcim znechutením sledujem verejný diskurz, ktorý sa rozvinul okolo vraždy študenta Daniela Tupého. Každý rozumný človek musí odsúdiť tento brutálny čin, ale každý účastník debaty by mal starostlivo vyberať slová, aby sa nezmenila na výmenu ideologických klišé, ktoré zmaria nevyhnutnú debatu o závažnom probléme.

Reakcia na príspevok

Presne tak.
autor: Zolo
pridané: 08-12-2005 13:35


Diskusia okolo vrazdy studenta bola skutocne výmenou ideologických klišé - ako pise autor. Ale co je znepokojucejsie aj sutazou v organizovani demonstracii, medialnej moci a o priazen policajtov.

Co sa tyka policajtov, stale som nezistil ci kontra-demonstracia proti zakazanej akcii SP 17. novembra(?) bola povolena? A ci bolo vsetko s povolenim v kostolnom poriadku.

Podobne ako niektori dalsi diskuteri, vidim problem aj v nedostatocne pevnom tkanive nasej spolocnosti. Tak sa extremne konanie, vyzor a nazory povazuju za specialne hodnoty. Malokto povazuje za skutocnu hodnotu tahanie za jeden koniec. Ale to pride s dozrievanim nasej spolocnosti. Zatial staci nasej spolocnosti prezit. I ked obcas pri tom pride niekto o zivot.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group