ISSN 1335-8715

07-12-2005   Róbert Janko   Komentáre   verzia pre tlač

Neonacisti vo vláde?

Stále s väčším znepokojením, ale hlavne s rastúcim znechutením sledujem verejný diskurz, ktorý sa rozvinul okolo vraždy študenta Daniela Tupého. Každý rozumný človek musí odsúdiť tento brutálny čin, ale každý účastník debaty by mal starostlivo vyberať slová, aby sa nezmenila na výmenu ideologických klišé, ktoré zmaria nevyhnutnú debatu o závažnom probléme.

Reakcia na príspevok

Debata o čom?
autor: Makovníček
pridané: 08-12-2005 8:41


1. ĽPR združuje rovnako primitívne indivíduá ako rôzne neonacistické gangy. Len miesto Hakenkreuzu majú kosák a kladivo a miesto piva im chutí marihuana. Prašť jak uhoď.

2.Výnimočne musím súhlasiť s Petrom S. - o dejinách vedia títo primitívci (samozvaní Naziskins) kulové a ide fakt (zväčša) len o príslušnosť k rovnakej komunite násilníckych idiotov a nedonosencov. Sú to skôr kriminálnici než nejaká "názorová platforma".

3. "Osobne nevidim nebezpecenstvo len v ultrapravici ale aj v ultralavici.", píše Jozef Filko. Aj ja, odpovedám mu.
Ale s tvrdením "Netreba zabudat, ze oba tabori maju spolocnu minulost a vychadzaju zo spolocnych idei." súhlasiť nemôžem. Prečo? Veď sa zhodujú len v jedinom bode - nenávisťou k liberálnemu demokratickému zriadeniu. Inak sú ideologicky dosť od seba. To, že spolu miestami v medzivojnovej histórii "paktovali" sa dá odvodiť z pozície "dvoch zbytkom sveta odmietaných stroskotancov, ktorí si pragmaticky v pár veciach vypomohli", nie tým, žeby sa nejako milovali. To by boli Komunisti Nacistami a Nacisti Komunistami. Medzi Konzervatívcami a Liberálmi je tiež mnoho spoločného a predsa nejde o "jeden košiar".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group