ISSN 1335-8715

01-12-2005   Matúš Demko   Ideológia   verzia pre tlač

Bärbel Debus: Islamský fundamentalizmus – ideály a realita (preklad)

Ponúkame vám analýzu Islamského fundamentalizmu, ktorú vypracoval Bärbel Debus. Uverejnená bola na serveri Institute for Islamic Studies, www.islaminstitut.de. Článok preložil redaktor Pravého Spektra Matúš Demko.

Reakcia na príspevok

RE: K veci!
autor: D
pridané: 07-12-2005 21:26


Neargumentujem Tisom a ani ho nikomu nepotrebujem obuchat o hlavu. Len ked sa meria islam iba jednym pristupom k nemu, ak sa poukazuje na nejaku implicitnu jeho zvratenu podstatu tak podobnym povrchnym pristupom na to iste da zredukovat katolicizmus.
"Nepoznam islamskeho duchovneho..."
Neviem, co na relevancii Tisa, jeho postaveniu cirkvy, posielani inovercov do koncentrakov meni fakt, ze bol odsudeny sudom. Mna tiez teraz nenapadne priklad takeho islamskeho duchovneho, ale kludne by som si dal namahu keby som mal cas...opat ale nechapem relevanciu tohoto tvrdenia, odsudila ho snad cirkev, exkomunikovali ho hned ako siahol na inovercov....exkomunikovali stbaka Sokola...?

"militantne nabozenstvo"
katolicizmus je militatna vierouka?...je to nezmysel.
V rukach niektorych ludi moze sluzit na ospravedlnenie nasilia...cele to smeruje zase k dokazaniu jedinecnosti jednej viery?
Mne o tom pride diskutovat viac ako ziaduce, skor nez sa tieto stereotypy nezmenia na nenavist, taku nenavist a predsudky, ktore stali statisice zidov zivoty.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group