ISSN 1335-8715

07-12-2005   Róbert Janko   Komentáre   verzia pre tlač

Neonacisti vo vláde?

Stále s väčším znepokojením, ale hlavne s rastúcim znechutením sledujem verejný diskurz, ktorý sa rozvinul okolo vraždy študenta Daniela Tupého. Každý rozumný človek musí odsúdiť tento brutálny čin, ale každý účastník debaty by mal starostlivo vyberať slová, aby sa nezmenila na výmenu ideologických klišé, ktoré zmaria nevyhnutnú debatu o závažnom probléme.

Reakcia na príspevok

Fajn citanie
autor: Jozef Filko
pridané: 07-12-2005 18:56


Priznam sa, ze obdivujem autorovu odvahu otvorene pisat o problemoch spajanych s rasizmom. Jeho nazor sa mi zda sprany a suhlasim s nim. Zial mam pocit, ze nejakej diskusie sa nedockame a mozme len dufam, ze policii sa podari eliminovat co najvacsi pocet extremistov. Asi najostrasnejsia je citlivost spolocnosti pri rozlisovani utokov na romov a neromov. Osobne nevidim nebezpecenstvo len v ultrapravici ale aj v ultralavici. Netreba zabudat, ze oba tabori maju spolocnu minulost a vychadzaju zo spolocnych idei.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group