ISSN 1335-8715

05-12-2005   Michal Šabatka   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

O toleranci

Už v dobách velkých antických filosofů, jako byli Sokrates, Aristoteles nebo Platón, si lidé mnohem jasněji uvědomovali společenský rozměr bytí člověka. Aristoteles dokonce označil lidskou bytost za „zoón politikon“, tedy bytost společenskou, určenou k životu v politickém společenství.

Reakcia na príspevok

RE: Uff
autor: PeterS
pridané: 07-12-2005 0:35


Len drobnost, uz som to tu niekomu vysvetloval, mainstream je ale silnejsia sugescia. Zvitky uhlikova metoda datuje povedzme na 4. stor. ale plus minus 8 storoci. Kludne mohli byt napisane v 12. stor. nl. a vedec by nemohol ani brvou mrknut.
Tych sialenosti je historii viacej, napr. zoradenie naslednosti udalosti bola prevedena az v 16. stor. napr. na zaklade mesacnych cyklov vycitanych z materialov. Ale je v tom chyba. O stor. neskor o nej vedeli, ale dalej sa akceptuje dana datacia. Podobne Karol Velky... bolo ich vtedy asi dvesto.
Nebudem hovorit, ze povodne nacrty dejin urobili jezuiti na zaklade vlastnych pramenov. Dodnes sa to akceptuje, aj ked mnohe nie je opodstatnene.
Ad zidovske pramene, ustalena podoba je az z 8 az 10 stor. Mozeme sa priet.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group