ISSN 1335-8715

05-12-2005   Michal Šabatka   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

O toleranci

Už v dobách velkých antických filosofů, jako byli Sokrates, Aristoteles nebo Platón, si lidé mnohem jasněji uvědomovali společenský rozměr bytí člověka. Aristoteles dokonce označil lidskou bytost za „zoón politikon“, tedy bytost společenskou, určenou k životu v politickém společenství.

Reakcia na príspevok

RE: Uff
autor: Krtko
pridané: 06-12-2005 16:25


No prave o tom to je.
Ty poukazujes na desatoro. Ibaze ja sa nimi neriadim. Nepotrebujem sa nimi riadit, mam totiz svedomie. Budhizmus nema desatoro a predsa ma dobre myslienky. Prave to chcem povedat ako viete, ze prave krestansky boh je ten pravy? Co ked sa pozrem na to z druhej strany a poviem, ze je pravy jedine budhizmus? Takto jednoducho sa to neda specifikovat. Citali ste tu knihu neviem presne ako sa vola myslim Davinciho kod, ktoru zakazuje cirkev ? Chystam sa ju precitat, ale moja aglictina este nie je na takej urovni. Takze trocha neskor. Tato kniha ze vraj popiera vela zauzivanych cirkevnych dogiem. A preto pre rozsirenie obzoru, by si ju mal kazdy precitat. Pretoze v konecnom dosledku sa moze cirkev velmi mylit. Lebo neverim ze za 2000 rokov sa jej ponimanie Boha nijako nezmenilo a ze do nej neprenikli nijake "spinave nazory" a pod. Pretoze opakovat a prepisovat knihy 2000 rokov sa na 100% presne neda. Myslim preto ze museli vzniknut deformacie v interpretacii.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group