ISSN 1335-8715

05-12-2005   Michal Šabatka   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

O toleranci

Už v dobách velkých antických filosofů, jako byli Sokrates, Aristoteles nebo Platón, si lidé mnohem jasněji uvědomovali společenský rozměr bytí člověka. Aristoteles dokonce označil lidskou bytost za „zoón politikon“, tedy bytost společenskou, určenou k životu v politickém společenství.

Reakcia na príspevok

RE: Uff
autor: Krtko
pridané: 06-12-2005 15:36


"no to ma podrz....z coho vychadzas....nejaky krestansky dzihad....alebo ta zbalili na ulici dve mnisky a potom ta tri dni mucili aby si sa obratil na ich vieru?????"

No tak toto zrovna nie. Ibaze mam vela skusenosti, ked sa s niekym veriacim bavim o viere a predkladam mu svoj nazor, zacne byt hrozne nervozny a rozculeny, co sa samozrejme prenesie po case aj na mna. Lebo nedokazem byt ticho, ak na mna niekto ziape, ze sa do toho nerozumiem a taram nezmysly. Pritom si mysli, ze iba jeho nazor na Boha je ten spravny a jediny. Ani nahodou nepripusti fakt, ze by to mohlo byt aj inak.

"Ale v nedelu zase pojdu do kostola si zaspievat a hrat sa na to, aki su dobri krestania."

"no hlavne ze ty si ten najlepsi krestan...."

Ani nahodou ja sa krestanom ani necitim. Neznamena to ale ze nie som veriaci. A Boha nestretnes iba v kostole. On je stale so mnou. Ale nemyslim si ze je krestansky, muslimsky, alebo iny.

""Kdezto ti dnesni kvazikrestania sa na veriacich iba hraju"

negeneralizuj!!!"

Negeneralizujem, ale je to 80% krestanov v kostole. Najviditelnejsie je to na dedinach. Same ohovaracky, kde, kto, s kym a pod.

Mimochodm obcas zajdem aj do kostola. Pozriet pamiatky a ritualy. Tak ako som bol aj mesite a budhistickom chrame. Snazim sa totiz odosobnit od veci a pozerat sa na to cez rozne ine nabozestva na svete a vytvorit si nejaky nazor.

Zdravim :-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group