ISSN 1335-8715

29-03-2004   redakcia   Komentáre   verzia pre tlač

Prečo voliť Františka Mikloška

Žijeme akoby v schizofrenickej krajine. Keď sa ľudí v prieskumoch pýtajú, aký má byť nový prezident, hovoria, že má byť čestný, pravdovravný, bezúhonný..., skrátka medový. Keď však vyjadrujú svoje sympatie konkrétnym kandidátom, na prvých miestach sa striedajú osoby, ktoré ideál čestnosti a bezúhonnosti popierali celým svojím životným príbehom.

Reakcia na príspevok

RE: Moralny prezident, prezidentova moralka, alebo prezident moralky?
autor: Peter Botev
pridané: 02-04-2004 2:52


Preco mam z komentara "Preco volit Frantiska Mikloska" taky pocit,ze nech by KDH postavilo hocikoho,ten niekto by bol takisto ospevovany ako Miklosko?
Tiez si myslim,ze Butora by bol naj prezident pre Slovensko. Frantisek Miklosko ma neoslovil,napr. jeho volebny slogan: "Chcem byt prezidentom vsetkych obcanov." Kedze je z KDH, toto nie je mozne. Dokonca ani vsetci volici KDH ho podla preferencii nebudu volit. Myslim si,ze KDH mohlo zo svojich radov najst akceptovatelnejsieho kandidata. Dufam,ze ludia podpisani pod clankom budu v druhom kole(ak by sa stal zazrak) volit Butoru,pretoze Miklosko nema na druhe kolo vobec ziadnu sancu(ak im teda nebude vadit,ze nie je z KDH).

Celkom dobre to vystihli v SME(EUGEN GINDL):
"Františkovi M. by som svoj hlas dal, keby... Viem, že by Slovensko dôstojne reprezentoval, ba zdá sa mi, že by ošarpanej funkcii prezidenta mohol prinavrátiť potrebný kúsok honoru a transcedencie. Má charizmu, má charakter, má zmysel pre humor; nebojí sa veci pomenovať pravým menom. Je bezúhonný, pričom svojou bezúhonnosťou neponižuje nedokonalejších. Vyznáva hodnoty, s ktorými sa stotožňujú mnohí poctiví Slováci.

Aj on však väzí jednou nohou (tou, o ktorú sa opiera) v minulosti. Jeho zhovievavosť k pobožným fašistom slovenského štátu pripomína (napriek verejnému ospravedlneniu sa za ich činy) rozpoltenosť komunistov, ktorým neraz nechuť dištancovať sa od zločinov červenej totality vyčíta. Dokáže rozlíšiť pravé znaky času od falošných, ale na tie falošné nie vždy dokáže ukázať prstom. Neverí v plodné prepojenie liberalizmu s katolicizmom, ale túto Achillovu pätu z taktických dôvodov nezviditeľňuje. Jeho stratégia vychádza z toho, že v hre o budúcnosť Slovenska zohrá kľúčovú rolu deus ex machina, čo je dramaturgický trik, ktorý dôveryhodnosť katarzie aj v politickom divadle znehodnocuje. Františka M. by som volil, keby..."


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group