ISSN 1335-8715

01-12-2005   Matúš Demko   Ideológia   verzia pre tlač

Bärbel Debus: Islamský fundamentalizmus – ideály a realita (preklad)

Ponúkame vám analýzu Islamského fundamentalizmu, ktorú vypracoval Bärbel Debus. Uverejnená bola na serveri Institute for Islamic Studies, www.islaminstitut.de. Článok preložil redaktor Pravého Spektra Matúš Demko.

Reakcia na príspevok

K veci!
autor: Bzzz
e-mail: blsepesi@nextra.sk
pridané: 06-12-2005 11:37


Prečítal som si článok i diskusiu. Článok o islamskom fundamentalizme, diskusiu o zvlčilosti Rímskokatolíckej cirkvi. To sa už fakt nemôžeme baviť k veci? Som presvedčený, že keby tu bol článok o podmorskom výskume Veľkej útesovej bariéry, skončíme pri upaľovení čarodejníc.
Motív tohto konania vidím ako umelo vykonštruovaný. Skrátka nenávisť k veriacim a k Pravde, ktorú si pravdepodobne niektorí z diskutujúcich dobre uvedomujú a bolí ich, ich núti vyhľadať každú príležitosť na "vyrývanie", aj keď úplne od veci. Dovolím si poradiť vám. Keď už nemáte na Cirkvi nič pozitívne, aspoň ju ignorujte. Cirkev do vašej slobody a integrity nijako nezasahuje (okrem toho, že vás svojou existenciou irituje), aj keď možno máte pocit, že áno.

Mimochodom, niekde som tu čítal poznámku, že pedofília kňazov bola zakrývaná a že v islamských podmienkach by sa to nikdy nemohlo stať. Nuž, možno sa o tom verejne nehovorilo, ale kňaz bol sankcionovaný. A teraz sa vrátim k hlavnej téme článku. Islamskí duchovní možno nie sú pedofilní (a možno hej, len o tom nevieme). Zato však verejne a úplne beztrestne vyzývajú svoje ovečky na "svätú vojnu" a samovražedné útoky. Rozdiel nie je možno hneď viditeľný. Každý si povie "No a čo! Obe veci niekomu ubližujú". Kým ale katolícky kňaz ide pred súd a na pranier, nejaký Veľký mufti Ahmed Said Mohamed Mustafa je ospravedlnený, lebo je to jeho máboženstvo, jeho naturel a ešte sa s ním vedú diplomatické rozhovory. Naproti tomu, keď niekde odsúdia zdravotné sestry z krajiny, ktorá len smrdí kresťanstvom, alebo vyvraždia misionárov, ktorí okrem evanjelia priniesli obyvateľstvu vzdelanie, potraviny, lieky, zdvihne sa obočie kompetentných, ale len potiaľ, aby sa náhodou páchatelia neurazili, lebo však oni sú už takí a treba s nimi po dobrom.
Áno, islamský fundamentalizmus je problém a hoci zopár moslimov poznám a mám s nimi veľmi dobré skúsenosti, hovorím, že islam v Európe nemá čo hľadať. A na invktívu, či má kresťanstvo čo hľadať mimo Európy hovorím: Všade tam, kde ho chcú.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group